e-olymp 9406. Професор і батарейки

Умова  задачі

У професора на столі лежали упаковки батарейок. У кожній по [latex] a [/latex] штук. Коли професор взяв по [latex] b [/latex] батарейок з кожної упаковки — на столі залишилося всього [latex] c [/latex] батарейок.

Скільки упаковок з батарейками було на столі?

Вхідні дані

Три натуральні числа [latex] a [/latex], [latex] b [/latex], [latex] c [/latex].

Вихідні дані

Вивести кількість упаковок з батарейками, які лежали на столі.

Тести

ВХІДНІ ДАНІ ВИХІДНІ ДАНІ
1 6 3 15 5
2 12 10 6 3
3 150 130 220 11
4 60 56 512 128
5 702 67 3175 5

Код програми

Розв’язання

Нехай [latex] n [/latex] — кількість упаковок батарейок. [latex] a-b [/latex] — це  кількість батарейок, яка залишилась в кожній упаковці. Відомо, що всього залишилось [latex] c [/latex] батарейок, тоді [latex] n = \frac{c}{a-b} [/latex] — кількість упаковок батарейок.

Посилання

Задача на сайті e-olymp

Код розв’язання на ideone

Зараховаваний роз’язок

7 thoughts on “e-olymp 9406. Професор і батарейки

  • Дві вказані категорії аж ніяк не можуть бути обрані одночасно.
  • Виправте, будьласка, посилання на e-olymp.com. Треба https://www.e-olymp.com/uk/problems/9406.
  • Ознайомтесь з цією статтею та виправте у відповідності з нею свій код.
  • В тексті роботи Ви робите пусті строки у середенні речень. Не треба.

  P.S. Щоб сайт знав Вас в обличчя, я просив зареєструвати свою пошту на gravatar.com. Не треба завантажувати на сайт портрети, бо робот автоматиччно видалить усі зображення, що не використовуються в статтях.

 1. Вже краще. Працюємо далі.
  — Проводити перевірку коректності вхідних даних не треба. У всякому разі, це робиться не так. Якщо є бажання це зробити, то слід перевірити наявність у вхідному потоку саме трьох саме цілих і саме чисел, відсутність інших літер і таке інше. У разі, якщо дані не є коректними, треба вкинути виняткову ситуацію. Ні в якому разі не можна виводити текст в cout (іноді можна в cerr). Але в цьому завданні такого не вказано — автор гарантує, що будуть такі значення як треба.
  — «упаковки батарейок. професор і батарейки» — це не може бути міткою. Жодна людина не буде шукати на сайті задачу за таким чудним хештегом. Починайте на Вікіпедії, що таке ключові слова, хештег або скористуйтесь кнопкою «Выбрать из часто используемых меток».
  — З незрозумілих мені причин Ви в формулах пояснення замість латинської літери $c$ використовуєте букву кирилиці. Це досить дивно, бо поряд літери $a$ і $b$ набрані латино. Звісно, літери схожі але шрифти дещо відрізняються. Порівняйте — $сc$.
  — Деякі формули Ви не оформили в laTeX і тут різниця ще більш помітна. Порівняйте $a$ та а.
  — Усі заголовки треба оформити саме як заголовки. використайте, будь ласка, тег H1.
  — Якщо вірити статті, «розв’язання задач» це процес. Тому мені здається доцільним назвати відповідний розділ «Розв’язок задачі». Проте я в тому не дуже певен. Яка Ваша думка?
  — З точки зору математики задача шкільного рівня, але мені здається, що краще буде зробити «дорослу» формулу $n = \frac{c}{a-b}$ замість $n = с : (a-b)$. Вже в наступному реченні двокрапка має інший сенс і це заплутує.
  — В українській та інших природних мовах є певні правила щодо використання пропуску (пробілу). Для таких розділових знаків як крапка, кома, крапка з комою, двокрапка, знак оклику та знак питання пропуск роблять після знаку а не перед ним. Це запобігає автоматичному переносу цих знаків на інший рядок. Якщо розділовий знак можна переносити або залишати на попередньому рядку, проміжки роблять з обох боків. Наприклад — тире. А ось лапки і різні дужки неможна відривати від тексту, що знаходиться в них. Тому проміжок роблять перед відкриттям, та після закриття. Тобто проміжок це місце можливого переходу на інший рядок. Виправите, будь ласка, текст у відповідності з цими правилами. Зауваження: Наскільки я знаю, лише у французькій мові перед знаком питання прийнято ставити проміжки. Але це нерозривний пробіл — перенос по ньому неможливий. Ну, то французи…

  • «казнить нельзя помиловать». Можу я розраховувати на кому, яка врятує мою репутацію? В мене вже декілька годин червоною стрічкою перед очима «розв’язок-розв’язання-розв’язування».

  • Звісно 🙂
   Мене цікавила Ваша думка, а Ви мені не відповіли. Може не помітили. Але якщо Вас це обговорення засмучує, то припиняємо.
   Робота зарахована вже при попередній перевірці і наступна задача чекає на вас в таблиці.

Добавить комментарий