e-olymp-8577. Супер платформи

Условие

У багатьох старих іграх з двовимірною графікою можна зіткнутися з такою ситуацією. Який-небудь герой стрибає по платформам (або острівкам), які висять у повітрі. Він повинен перебратись від одного краю екрану до іншого. При цьому, при стрибку з однієї платформи на сусідню, у героя витрачається $\left|y_2–y_1\right|$енергії, де $y_2$ та $y_1$ – висоти, на яких розміщені ці платформи. Крім того у героя є суперприйом, який дозволяє перестрибнути через платформу, причому на це витрачається $3·|y_2–y_1|$ одиниць енергії. Кількість використань суперприйому обмежена й повинна перебувати в межах від $k_{min}$ до $k_{max}$ разів (обидві межі включно). Звичайно ж, енергію потрібно витрачати максимально економно.

Припустимо, що вам відомі координати усіх платформ у порядку від лівого краю до правого та обмеження на кількість використань суперприйому $k_{min}$ та $k_{max}$. Чи зможете ви знайти, яку мінімальну кількість енергії потрібно герою, щоб дістатись від першої платформи до останньої?

Вхідні дані

У першому рядку записана кількість платформ $n (1 \leq n ≤ 10000)$. Другий рядок містить n натуральних чисел, які не перевищують 30000 – висоти, на яких розміщено платформи. Третій рядок містить два цілі невід’ємні числа $k_{min}$ та $k_{max}$ $\left(0 ≤ k_{min} ≤ k_{max} ≤ \frac{n–1}{2}\right)$.

Вихідні дані

Виведіть єдине число – мінімальну кількість енергії, яку повинен витратити гравець на подолання платформ (звісно ж у припущенні, що cheat-коди використовувати не можна).

Тесты

Ввод Вывод
1 3
1 5 10
0 1
9
2 9
1 3 2 3 8 10 25 17 25
2 4
24

Код

Решение

В решении суперприёмы из условия для удобства буду называть суперпрыжками.
Решим эту задачу динамически. На каждом шаге будем искать масив, где записано сколько минимально надо потратить энергии что б добраться до каждой платформы, сделав ровно $j$ суперпрыжков. Легко получить рекурсивную зависимость: для того, что бы попасть на $i$ платформу нам надо либо прыгнуть с предыдущей $(a_{j (i-1)}+|p_i-p_{i-1}|)$ либо сделать суперпрыжок с платформы под номером $i-2$ $( a_{(j — 1)(i — 2)} + 3|p_{i — 2} — p_i| )$. Не забудем про то, что не всегда можно прыгнуть с предыдущей так как мы могли бы и не попасть на нее за $j$ суперпрыжков. Таким образом для некоторых платформ( а именно первых в каждом масиве) мы будем делать суперпрыжок с платформы под номером $i-2$. На каждом шаге если нам разрешено сделать столько суперпрыжком сколько мы сделали обновляем общее минимальное количество затраченной энергии если оно больше чем результат, полученный нами на последней платформе. Таким образом на каждом шаге мы будем получать минимальные затраты для определенного количества прыжков. Таким образом минимальное из этих самых ответов и будет тем что требуется в задаче.

Оптимизация

поскольку для генерации нового масива используется только предыдущий можно не хранить всю матрицу. Это позволит нам не засорять память.

Ссылки

Добавить комментарий